- SALA A
- SALA B
- SALA C
- SALA D
09:20
Otwarcie konferencji
10:00-11:00
SQL Server 2022 – Ledger
Tomasz Libera
Zaufanie do integralności danych przechowywanych w systemach baz danych od dawna stanowi problem dla wszystkich organizacji zarządzających danymi finansowymi, medycznymi lub innymi wrażliwymi danymi. SQL Ledger zapewnia możliwości wykrywania manipulacji w bazie danych.
11:00-11:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
11:30-12:30
Legacy React - czyli jak zrobić refactoring i nie stracić pracy!
Michał Taszycki
Czy w Twoim kodzie czają się smoki?
+ Boisz się coś zmienić bo zaraz coś na produkcji się wywali?
+ Chcesz przerobić komponenty klasowe na funkcyjne ale nie wiesz nawet jak zacząć?
+ Nie wiesz jak przerobić stan, referencje i kontekst na hooki?
+ Zastanawiasz się jak przerobić componentDidMount w useEffect?
Pożegnaj się z przerabianiem kodu metodą YOLO!
Na tym szkoleniu pokażę Ci techniki refactoringu dzięki którym raz na zawsze przestaniesz się bać legacy code w Reakcie.
Pokażę Ci jak tworzyć szybkie testy komponentów, które dadzą Ci pewność, że Twoje zmiany nic nie popsują.
Poznasz metodę małych kroków, która commit po commicie zaprowadzi Cię do lepszego kodu.
Zapraszam!
12:30-13:0
Przerwa na kontakt z wystawcami
13:00-14:00
Horyzont po upadku Redux
Maciej Sikora
Redux dominował na frontend przez wiele lat, wyrósł w ekosystemie React, ale szybko został adopotowany przez inne frameworki jak Angular czy Vue. Panowanie tego króla dobiegło jednak końca, nowe rozwiązania skutecznie zastąpiły Redux, a duża część programistów ma bardzo negatywne odczucia z nim związane.
14:00-15:00
Długa przerwa na kontakt z wystawcami
15:00-16:00
Audyt Azure AD w 3 krokach
Robert Przybylski
Podczas sesji zaprezentuje jak mozemy w prosty sposob wykonac audyt konfiguracji bezpieczeństwa Azure AD. Zaprezentuje ktore elementy nalezy sprawdzić ręcznę a także za pomocą wcześniej przygotowanych skryptów. Na zakończenie zaprezentuje wizualizację wyników w formie raportu Power BI.
16:00-16:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
16:30-17:30
Świadomy programista Azure na przykładzie usługi Azure App Configuration
Marcin Iwanowski
Celem sesji jest omówienie istotnych koncepcji, które każdy świadomy programista Azure powinien posiadać w swoim zasobniku wiedzy. W ciągu 45 minut omówimy m.in: konwencje nazewnicze, access keys - i jak je wyłączyć, managed identity, szyfrowanie danych w spoczynku, bezpieczne przechowywanie kluczy/sekretów, private endpoints, a wszystko na przykładzie prostej (ale istotnej) usługi Azure App Configuration wykorzystanej w aplikacji web.
09:20
Otwarcie konferencji
10:00-11:00
Ewolucja narzędzi deweloperskich na przykładzie Platformy Salesforce
Monika Paczuła
System ma być przyjazny użytkownikom, ale co z deweloperami? Odkryjmy razem, co sprawia, że #1 CRM przyciąga nie tylko konsumentów, ale i całe rzesze chętnych do pracy nad jego rozwojem profesjonalistów.
11:00-11:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
12:30-13:00
Przerwa na kontakt z wystawcami
13:00-14:00
Koszmar z doliny legacy
Rafał Piekara
Tematyka code legacy to mokry sen prelegentów wszystkich konferencji IT. Kiedy nie wiesz, o czym powiedzieć prezentację, to możesz być pewny/a, że jak poruszysz ten temat, to publika i tak wystawi Ci najwyższe oceny niezależnie od tego, co będzie na slajdach. Dzieje się tak dlatego, że każda programistka i każdy programista mają uczucia względem kodu legacy. No chyba, że pracujesz tylko i wyłącznie z nowymi projektami i nigdy nie oglądasz kodu napisanego tydzień wcześniej. Każdy zastany kod, napisany nawet kilka dni temu, można określić jako legacy. Legacy, czyli dziedzictwo poprzednich dni.
14:00-15:00
Długa przerwa na kontakt z wystawcami
15:00-16:00
Jak odciążyć swoje IT - o No-Code, Low-Code i Citizen Developmencie.
Michał Guzowski
Coraz więcej mówi się o No-Code / Low-Code Development Platforms.
Czym są? Czy znamy jakieś przykłady? Czy są przykłady wdrożeń czegoś więcej niż PoC lub MVP? Jakie stwarzają szanse, a jakie zagrożenia? Czy zabiorą pracę osobom z IT i czy powinniśmy je poznawać?
Czy będą odgrywały istotną rolę w przyszłości? I na koniec - czym u diabła jest Hyper Agile?
09:20
Otwarcie konferencji
10:00-11:00
Wprowadzenie do Machine Learning Operations - uprodukcyjnienie modelu Computer Vision w chmurze
Agnieszka Jach
Niebawem!
11:00-11:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
11:30-12:30
React i RxDB
Łukasz Karpuć
React wspaniale radzi sobie z renderowaniem dostarczonych mu danych. Zadbajmy więc o to, by je dostawał w sposób reaktywny i bezstresowy. Posłużyć do tego może baza NoSQL - kusząca alternatywa dla wysłużonego Reduksa. Prezentacja pokazuje czym są obserwable i RxDB oraz jak je połączączyć za pomocą hooków z komponentami Reakta.
12:30-13:00
Przerwa na kontakt z wystawcami
13:00-14:00
Ewolucja architektury aplikacji
Mateusz Badziński
W perspektywie ostatnich 25 lat wiele się zmieniło w patrzeniu na architekturę aplikacji. Niezależnie czy to Java, PHP, C/++, C#, JS, DotNet czy cokolwiek innego to pewne idee architektoniczne powstają i przechodzą do innych języków programowania. W tym całym procesie ewolucji co jakiś czas zatracamy się w jakimś trendzie i zapominamy po co to było i dlaczego tego używamy. Ale czy warto zawsze iść za danym trendem?
14:00-15:00
Długa przerwa na kontakt z wystawcami
15:00-16:00
Boty, Natural Language Processing i Azure Cognitive Services — czyli jak zacząć przygodę z jedną z przyszłościowych technologii IT
Beata Zalewa
Usługi Cognitive Services istnieją już od jakiegoś czasu, ale ich prawdziwą moc można dostrzec dopiero teraz, wraz z pojawieniem się coraz szybszych algorytmów uczenia maszynowego, wzrostu ilości danych, popularności botów AI i innych popularnych innowacji.
Obecnie boty mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Mogą zastąpić pracę ludzi na stanowiskach takich jak wirtualni asystenci, praca w obsłudze klienta, mogą odbierać zamówienia lub odpowiadać na pytania. Boty mogą być hostowane na wielu różnych kanałach takich jak aplikacje internetowe, Slack, Teams, Facebook, Twilio, poczta e-mail. Boty w naturalny sposób komunikują się zarówno z klientami, jak i zespołami wewnętrznymi, aby dostarczać inteligentne, ukierunkowane rozwiązania dla niemal każdego rodzaju działalności. Oczywiście, boty cały czas są rozwijane, aby zapewnić usługi najwyższej jakości. I czasami trudno jest rozpoznać, czy rozmawiamy z realną osobą, czy z robotem.
Zespoły programistyczne używają botów tworzonych na platformie Azure częściowo ze względu na ścisłą integrację, jaką oferują z większością innych usług platformy Azure. Jednym z typowych przykładów jest łączenie botów z usługami AI, aby połączyć inteligentne boty zdolne do rozumienia i inteligentnego reagowania na komentarze użytkowników końcowych, tak aby użytkownik nie odnosił wrażenia, że rozmawiając z tak mało inteligentną istotą marnuje swój czas. Obecne boty rozpoznają ludzką mowę, potrafią to, co powiedzieliśmy, przekształcić w tekst. Podczas tej prezentacji poznasz możliwości botów w połączeniu z Azure Cognitive Services oraz zobaczysz, jak połączyć bota utworzonego na platformie Azure, zintegrować go z interfejsem API usług poznawczych platformy Azure, aby umożliwić mu odgadnięcie opinii użytkowników końcowych, i opublikować takiego bota w usłudze Azure Bot Service.
16:00-16:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
16:30-17:30
09:20
Otwarcie konferencji
10:00-11:00
To zależy… czyli, jak testować różne aspekty naszej aplikacji
Anna Kalemba
Czy wiesz co się dzieje, gdy klikniesz przycisk Zapisz? Czy wiesz gdzie dane z formularza są zapisywane? Aplikacja wygląda dobrze, ale czy to co jest w środku działa prawidłowo? Zawsze mnie to zastanawiało... dlatego też na przykładzie z mojego doświadczenia, chciałabym Wam opowiedzieć jak podejść do testów, jak zrozumieć wymagania, cel i zadbać o każdy kawałeczek aplikacji, już od samego początku jej tworzenia. To wszystko jest osiągalne przy współpracy zespołu projektowego oraz „złotej ściądze - metodyce testowania”, którą się chętnie z Wami podzielę podczas prezentacji.
11:00-11:30
Przerwa na kontakt z wystawcami
11:30-12:30
Ekologia cyfrowa: Jak redukować ślad węglowy stron internetowych?
Malwina Kubas
Czy wiesz, że każdego dnia powstaje 250 tysięcy nowych stron internetowych? Większość z nich wykorzystuje zbyt ciężkie fonty, niepotrzebne obrazy czy zbędne biblioteki, które wytwarzają ślad węglowy. ec0lint to narzędzie dla frontend developerów umożliwiające redukcję śladu węglowego stron internetowych poprzez wskazówki jak stworzyć bardziej ekologiczny kod. Dzięki optymalizacji kodu, ec0lint pomaga zmniejszyć emisje nawet z 4.6 g do ~0.2 g za jedno wyświetlenie oszczędzając 529 kg CO2 dla pojedynczej strony w skali roku.
12:30-13:00
Przerwa na kontakt z wystawcami
13:00-14:00
Innowacyjny pracodawca - mit czy rzeczywistość?
Karolina Giza, Klaudia Walentynowicz
Niebawem!
14:00-15:00
Długa przerwa na kontakt z wystawcami
15:00-16:00
Którzy specjaliści z IT mogą liczyć na pięciocyfrowe podwyżki?
Edyta Morek, Katarzyna Bątkiewicz
Niebawem!